INTER-PLAST
Z. Bodziachowska-Kluza Spółka Jawna
Jaki laser do cięcia Fiber wybrać?

Jaki laser do cięcia Fiber wybrać?

Odkryj kluczowe czynniki decydujące o wyborze odpowiedniego lasera Fiber do cięcia metalu w nowoczesnym przemyśle. Dowiedz się, jak zaawansowana technologia lasera Fiber wpływa na efektywność, precyzję i wszechstronność cięcia różnych materiałów. Poznaj ważne aspekty, takie jak moc urządzenia, jakość wiązki oraz wsparcie techniczne, które są niezbędne dla optymalizacji procesu produkcyjnego i zwiększenia wydajności Twojego przedsiębiorstwa.

W ostatnich latach, laser Fiber zyskał na znaczeniu jako kluczowe narzędzie w procesach cięcia w przemyśle metalowym. Dzięki swojej zaawansowanej technologii, laser ten znacząco przekształcił sposób, w jaki metale są cięte i grawerowane, poprawiając jakość cięcia. Używany w różnych sektorach, w tym w procesu produkcyjnego, laser Fiber stał się niezbędnym narzędziem dla nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Jego popularność wynika z wyjątkowej precyzji, gęstości mocy, efektywności i wszechstronności w obróbce takich materiałów jak stal nierdzewna, aluminium, mosiądz czy stal węglowa.

Czym jest laser Fiber?

Laser Fiber, znany również jako laser światłowodowy, to urządzenie, które wykorzystuje włókna szklane do generowania wiązki laserowej. Jest to znacząca różnica w porównaniu do tradycyjnych metod laserów CO2, które używają gazu do wytworzenia wiązki. Technologia lasera Fiber opiera się na wykorzystaniu rdzenia z domieszką rzadkich ziemi, przez który przepuszcza się diodowe źródło światła, generując w ten sposób bardzo intensywną wiązkę światła. Ta wiązka jest następnie przekierowywana i skupiana na powierzchni materiału, umożliwiając cięcie laserowe lub grawerowanie z wyjątkową dokładnością.

WYCINARKA LASEROWA DO RUR I PROFILI GOLDEN FIBER F16 / F20 / F35

WYCINARKA LASEROWA DO RUR I PROFILI GOLDEN FIBER F16 / F20 / F35

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę kupując laser Fiber?

Decydując się na zakup maszyny do cięcia laserowego, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Bez względu na to, czy jest to Twój pierwszy zakup tego typu urządzenia, czy już od pewnego czasu korzystasz z tego rodzaju technologii, warto zastanowić się nad poniższymi aspektami:

Wybór materiału i mocy lasera

Pierwszym kluczowym pytaniem na które musisz udzielić odpowiedzi jest to co zamierzasz ciąć:

aluminium

żelazo

stal

stal nierdzewna

Następnie należy określić moc sprzętu i wielkość zakupionego stołu warsztatowego. Obecnie na rynku dostępne są maszyny do cięcia laserem światłowodowym o dużej mocy, od 500W do 6000W. Im większa moc lasera, tym grubszy rodzaj materiału będzie można przecinać.

Jakość wiązki

Jest to jeden z ważniejszych parametrów, który wpływa na zdolności przetwarzania lasera. Laser o lepszej jakości wiązki może usuwać materiał znacznie szybciej, z lepszą rozdzielczością i poprawioną jakością. Markery laserowe o wysokiej jakości wiązki mogą wytwarzać skupiony punkt optyczny o rozmiarze do 20 mikronów lub mniejszym. Lasery o wysokiej jakości wiązki są szczególnie odpowiednie do wycinania laserowego i cięcia materiałów takich jak krzem, aluminium i stal nierdzewna.

Wiarygodny producent

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się bardzo szybko oraz istnieje duża różnorodność produktów, wybór lasera fiber może wydawać się nie lada wyzwaniem. Bardzo ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić jest wybór odpowiedniego producenta. Producenta, który zagwarantuje wysoką jakość dostarczanych komponentów oraz doskonałą obsługę posprzedażową. Po dogłębnej analizie rynku z uwzględnieniem wysokiej renomy oraz długiego stażu naszym wyborem jest firma GOLDEN FIBER LASER.

Budżet

Wybór lasera do cięcia również podyktowany jest wysokością budżetu. Jeżeli posiadają Państwo duże zasoby finansowe polecamy maszyny, które charakteryzuje bardzo duża efektywność cięcia laserowego.

Przykładem jest najnowszej generacji Wycinarka laserowa FIBER do rur i profili i25 / i35 / i25A / i35A. Bez wahania możemy powiedzieć, że jest to najlepszy laser do cięcia.

WYCINARKA LASEROWA FIBER DO RUR I PROFILI I25 / I35 / I25A / I35A

Wsparcie techniczne

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich producentów oferujących maszyny Fiber, dlatego bardzo ważne jest to aby dokonać przemyślanego wyboru. Wybór renomowanego producenta z dobrym wsparciem technicznym stanowi bardzo ważny aspekt przy zakupie lasera.

Podsumowanie

Technologia laserowa z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Zrozumienie przedstawionych czynników przy wyborze technologii do cięcia laserowego jest kluczowe dla przedsiębiorstw dążących do efektywnej produkcji.

Główną cechą laserów Fiber jest ich wszechstronność, precyzja cięcia laserowego, i efektywność. Przy wyborze należy brać pod uwagę parametry lasera do cięcia, metody cięcia, prędkość cięcia laserowego, moc urządzenia, jakość wiązki, dokładność cięcia oraz dostępny budżet.

Ważne jest także zwrócenie uwagi na koszty cięcia laserowego i cięcie laserowe stali nierdzewnej, jak również na aspekty techniczne takie jak strefa wpływu ciepła. Renomowany producent, tak jak Golden Fiber Laser, zapewnia nie tylko wysoką jakość maszyn, ale także kompleksowe wsparcie techniczne. Wybór odpowiedniego lasera Fiber z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności i osiągnięcia lepszych wyników w cięciu laserowym różnorodnych materiałów.

W zakresie urządzeń laserowych, ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich zdolność do efektywnego i precyzyjnego cięcia różnych materiałów, co stanowi istotny element w dążeniu do zwiększenia wydajności i jakości produkcji.

Galeria

Jaki laser do cięcia Fiber wybrać?

Nowości


Automatyczny System Załadunku - wycinarki laserowe

2024-04-18 06:52:11

Automatyczny System Załadunku - wycinarki laserowe

W dynamicznym świecie biznesu, innowacyjne technologie, takie jak automatyczne systemy załadunkowe, rewolucjonizują procesy produkcyjne. Z wielką...

Nowości w ofercie Inter-Plast - 11 Robotów Kuka

2024-04-09 10:16:03

Nowości w ofercie Inter-Plast - 11 Robotów Kuka

W dzisiejszym dynamicznym świecie przemysłowym, automatyzacja procesów staje się kluczowym elementem zapewniającym efektywność i konkurencyjność produkcji....

Targi Stom Tool - Przemysłowa Wiosna

2024-04-05 09:28:16

Targi Stom Tool - Przemysłowa Wiosna

Targi przemysłowe STOM-TOOL - to tam od lat prezentowane są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obróbki metali,...